Přeskočit na hlavní obsah

SKUPINOVÁ FOTOGRAFIE VE STYLU VANITY FAIR

Plzeňská agentura DS Models pořádá pravidelně už několik let modeling camp pro všechny dívky, které by se rády dozvěděly něco o práci modelky. Autorka projektu Pavlína Němečková má bohaté zkušenosti v oblasti modelingu, produkce a sportovních akcí. Sama se zúčastnila soutěží MISS AEROBIK ČR, semifinálových kol MISS ČR, MISS PRAHA OPEN, Dívka Roku ČR a mnoha dalších. Pavlína Němečková je také zakladatelkou úspěšného regionálního projektu Dívka Šumavy, který překročil své hranice a vyrostl v Česko-Slovenskou MISS.


Hlavním cílem tohoto kurzu je mladým dívkám od (6-15) let přiblížit svět modelingu a to bez ohledu na tělesnou výšku či hmotnost. A ukázat jim zdravý životní styl, správné stravování, ale i to jak se dobře hýbat a být fit. Kromě toho si dívky vyzkouší si, jaké je to být před kamerou nebo fotoaparátem.

Letos jsem se akce zúčastnila také, s autorkou projektu Pavlínou Němečkovou jsme se dohodly na vytvoření společné fotografie dívek. Mým cílem bylo vytvořit fotografii, která bude originální, netradiční, která se bude lidem a hlavně zúčastněným dívkám líbit a také to, aby dívky focení bavilo.

Dívky byly na základě věku rozděleny do dvou skupin. Mladší dívky, DS MINI Models, byly ve výrazné převaze, na fotografii jich bylo potřeba vyfotit celkem 21. Starších dívek, DS Models, bylo pouze 5. Pro ty mladší jsem se rozhodla vytvořit skupinovou fotografii ve stylu magazínu Vanity Fair. Pro ty starší jsem našla inspiraci v práci známého fotografa jménem Peter Lindbergh.


Fotografování předcházely hodiny příprav. Plánování, nákresy postav, zajišťování dostatku šatů, balení a stěhování velkého množství fotografického vybavení, několikahodinové focení, úpravy fotografií. Ale stálo to zato. Myslím, že obě fotografie se vydařily, dívky si focení užily a všichni byly s focením spokojeni. Podobnou fotografii jsem měla již delší dobu v plánu, nyní se naskytla jedinečná příležitost můj záměr zrealizovat.

Bylo úžasné sledovat malé holčičky, když si oblékly na sebe slavnostní šaty, jak rázem změnily své chování, točily se na místě, pozorovaly, jak šaty vlají a radostně pobíhaly v prostoru focení. Ženy to prostě v sobě mají už od malička, chtějí se zdobit, chtějí se cítit krásné a líbit se.

Děkuji všem, kteří se na akci podíleli, a především Pavlíně Němečkové. Je to naprosto úžasná a krásná žena, a to nejen vzhledem, ale i celou svojí duší. Pokud někdy přihlásíte svoji dceru na některý z jejích modeling campů, nebudete litovat.

Populární příspěvky z tohoto blogu

STUDIOVÝ PORTRÉT

Studiový portrét je výzva. Není jen o zaostření a následném cvaknutí spouště. Je třeba se "napojit" na osobu, kterou fotografujete, ať už je to dítě nebo dospělá osoba. Pokud k tomu nedojde, tak není možné vytvořit skutečný a důvěrný obraz osoby, která se nachází před Vaším objektivem.

Ve skutečnosti, je portrétní fotografická schůzka ve studiu zkouškou Vaší schopnosti fotografovat. Ve foto studiu jste pouze Vy a Váš model. Není tam žádné rozptýlení. A je zcela na schopnostech fotografa, zda v tomto "vakuu" dokáže něco vytvořit.

Mým cílem je, aby mé fotografie byly emotivní. Aby v divákovi vyvolávaly různé pocity a emoce a přinutily ho se nad fotkou zamyslet. Nejedná se o umění, které se bude líbit každému. Ale těm, kteří se dokáží do tohoto stylu vcítit, přinesou mé fotografie nejen vnější obraz fotografované osoby, ale i hlubší pohled do její duše. Podstatu, která je skryta za úsměvem.

(Klasické "usměvavé" fotografie umím vytvořit a vytvářím také. Ty vá…

CO VŠECHNO OBSAHUJE VAŠE FOTOGRAFOVÁNÍ U MNE?

Často a ráda si povídám o tom, co všechno obsahuje fotografování, které si u mne lidé objednají. Výsledkem nejsou totiž jen fotografie. Celé focení je i krásný zážitek, na který lidé rádi vzpomínají. A zatím každý, přestože na začátku říkal, že se fotí nerad, odcházel s tím, že si focení užil. Což mne moc těší.

A co vše tedy můžete během svého fotografování očekávat?
Krok č.1: Přípravnou konzultaci Zvu Vás ke mne do studia v Plzni na bezplatnou konzultaci a ukázku studia. Ukážu vám prostředí, ve kterém se budete fotit, můžete si prohlédnout oblečení, které je ve studiu k dispozici k zapůjčení, prohlédnout a osahat si krásné a kvalitní produkty, které nabízím a také probereme podrobnosti focení, které byste si přáli. Ani pro proběhnutí této schůzky nemáte povinnost si focení zarezervovat. Ale pokud se rozhodnete, že byste se u mne chtěli nechat vyfotografovat, velice ráda s Vámi vyberu datum, které Vám vyhovuje. Konzultaci je možné samozřejmě provést i po telefonu.
Krok č.2: Naplánování…

PŘÍBĚH O RADOSTI Z FOTOGRAFIÍ

Představte si ten pocit... Odcházíte z fotostudia a přes rameno máte tašku. Jsou v ní fotky. Vaše portréty. Jdete po ulici. Lidé, které potkáváte nemají nejmenší tušení, co si v tašce nesete. A vás to přitom naplňuje krásným pocitem spokojenosti. Zatím je to takové malé tajemství. Nesete si ho domů a víte o něm jenom vy.


Cestou ještě skočíte rychle do krámu něco nakoupit. Ale jen rychlý nákup. Nechcete se zdržovat, protože už se těšíte domů. Až si v klidu sednete a fotky si znovu prohlédnete. Důkladně. A pomalu. Ani se vám totiž nechce uvěřit, že ten krásný pocit, který v sobě máte, je opravdový. Že by pár fotek mělo takovouhle sílu? Rohlíky do tašky dáte velmi opatrně. Hned vedle si přece nesete svůj poklad. Nesmí se mu nic stát.

Možná jedete autem. Taška s fotkami leží na sedadle spolujezdce. Když stojíte na červené, je to tak lákavé. Teď je přece chvilku čas. Chcete se jen rychle mrknout. Letmo se podívat a posílit ještě trochu víc ten pocit spokojenosti. Radosti. Těšení se. Ale už…