Přeskočit na hlavní obsah

POHLED DO ZÁKULISÍ PORTRÉTNÍHO FOTOGRAFOVÁNÍ V PLZNI

Paní Irena vyhrála dárkový poukaz na fotografování v tombole během jedné akce, pořádané v Plzni, které jsem se jako fotografka účastnila. Přibližně za 3 měsíce se mi ozvala, abychom domluvili termín jejího fotografování.


Již během konzultace před focením jsme spolu probrali její představy týkající se nejen fotografií, ale i služeb vizážistky. Také mi sdělila, že by ráda měla i fotografie se svojí vnučkou a dcerou.

Na focení dorazila v 9 hodin ráno. Poté, co jsme naplánovali, které oblečení na focení využijeme, ji začala vizážistka Iva Marková líčit a následně i upravila vlasy. Paní Irena má ráda výrazné líčení, vizážistka tomu svoji práci přizpůsobila. Je velice důležité, aby klient byl při focení se svým vzhledem stoprocentně spokojen. Zhruba v půl jedenácté jsme začali fotit. Střídali jsme různé fotografické styly, aby fotky byly co nejvíce různorodé. Přibližně ve dvanáct hodin dorazila do studia i dcera a vnučka paní Ireny. Nafotily jsme společnou třígenerační fotografii, poté vnučku s babičkou, s maminkou a zcela samostatně.

Portrétní i rodinné fotografování se velice vydařilo. Do dvou týdnů po skončení fotografování přišla paní Irena s rodinou opět ke mne do studia, kde si prohlédla již upravené fotografie, nejdříve na videu a poté v papírové podobě. A ty, které se jí líbily, si vybrala a odnesla rovnou s sebou domů. S balením do folioboxu jí vnučka ochotně pomohla. Paní Irena byla s výsledkem focení velice spokojená a já mohu s radostí napsat, že se jí líbily fotografie všechny.

Populární příspěvky z tohoto blogu

STUDIOVÝ PORTRÉT

Studiový portrét je výzva. Není jen o zaostření a následném cvaknutí spouště. Je třeba se "napojit" na osobu, kterou fotografujete, ať už je to dítě nebo dospělá osoba. Pokud k tomu nedojde, tak není možné vytvořit skutečný a důvěrný obraz osoby, která se nachází před Vaším objektivem.

Ve skutečnosti, je portrétní fotografická schůzka ve studiu zkouškou Vaší schopnosti fotografovat. Ve foto studiu jste pouze Vy a Váš model. Není tam žádné rozptýlení. A je zcela na schopnostech fotografa, zda v tomto "vakuu" dokáže něco vytvořit.

Mým cílem je, aby mé fotografie byly emotivní. Aby v divákovi vyvolávaly různé pocity a emoce a přinutily ho se nad fotkou zamyslet. Nejedná se o umění, které se bude líbit každému. Ale těm, kteří se dokáží do tohoto stylu vcítit, přinesou mé fotografie nejen vnější obraz fotografované osoby, ale i hlubší pohled do její duše. Podstatu, která je skryta za úsměvem.

(Klasické "usměvavé" fotografie umím vytvořit a vytvářím také. Ty vá…

CO VŠECHNO OBSAHUJE VAŠE FOTOGRAFOVÁNÍ U MNE?

Často a ráda si povídám o tom, co všechno obsahuje fotografování, které si u mne lidé objednají. Výsledkem nejsou totiž jen fotografie. Celé focení je i krásný zážitek, na který lidé rádi vzpomínají. A zatím každý, přestože na začátku říkal, že se fotí nerad, odcházel s tím, že si focení užil. Což mne moc těší.

A co vše tedy můžete během svého fotografování očekávat?
Krok č.1: Přípravnou konzultaci Zvu Vás ke mne do studia v Plzni na bezplatnou konzultaci a ukázku studia. Ukážu vám prostředí, ve kterém se budete fotit, můžete si prohlédnout oblečení, které je ve studiu k dispozici k zapůjčení, prohlédnout a osahat si krásné a kvalitní produkty, které nabízím a také probereme podrobnosti focení, které byste si přáli. Ani pro proběhnutí této schůzky nemáte povinnost si focení zarezervovat. Ale pokud se rozhodnete, že byste se u mne chtěli nechat vyfotografovat, velice ráda s Vámi vyberu datum, které Vám vyhovuje. Konzultaci je možné samozřejmě provést i po telefonu.
Krok č.2: Naplánování…

PŘÍBĚH O RADOSTI Z FOTOGRAFIÍ

Představte si ten pocit... Odcházíte z fotostudia a přes rameno máte tašku. Jsou v ní fotky. Vaše portréty. Jdete po ulici. Lidé, které potkáváte nemají nejmenší tušení, co si v tašce nesete. A vás to přitom naplňuje krásným pocitem spokojenosti. Zatím je to takové malé tajemství. Nesete si ho domů a víte o něm jenom vy.


Cestou ještě skočíte rychle do krámu něco nakoupit. Ale jen rychlý nákup. Nechcete se zdržovat, protože už se těšíte domů. Až si v klidu sednete a fotky si znovu prohlédnete. Důkladně. A pomalu. Ani se vám totiž nechce uvěřit, že ten krásný pocit, který v sobě máte, je opravdový. Že by pár fotek mělo takovouhle sílu? Rohlíky do tašky dáte velmi opatrně. Hned vedle si přece nesete svůj poklad. Nesmí se mu nic stát.

Možná jedete autem. Taška s fotkami leží na sedadle spolujezdce. Když stojíte na červené, je to tak lákavé. Teď je přece chvilku čas. Chcete se jen rychle mrknout. Letmo se podívat a posílit ještě trochu víc ten pocit spokojenosti. Radosti. Těšení se. Ale už…