Přeskočit na hlavní obsah

CO JE NOVÉHO VE FOTOSTUDIU?

Tento týden byl určitým způsobem zlomový. Podařilo se mi konečně zrealizovat věci, které jsem již delší dobu měla naplánované a stále nebyl čas nebo síla to dotáhnout do konce. Jedná se především o tři záležitosti a ze všech mám velikou radost. Pouze je tu dnes stručně zmíním, protože ráda bych každé z nich věnovala samostatný článek a nechci vás hned připravit o všechno překvapení :-)

Takže zaprvé jde o jedno focení větší skupiny lidí. Druhým bodem je magazín a třetím pak internetové stránky. Více zatím prozrazovat nebudu.

Kdyby toho bylo málo, tak kromě toho se mi ještě konečně podařilo vylepšit i fotostudio. Mám nové bedny na všechny fotografické propriety. Po několika letech už jsem si nové zasloužila. Také mám nový stolek. Je větší než ten starý a konečně vám budu mít kam položit kafe během focení a i fotografie se vám snad díky němu budou vybírat lépe. Dále pak mám krásnou novou skříň. Nahradila starý rozpadávající se regál, takže už nebudete muset koukat na všechno moje fotografické harampádí a budete se u mne určitě cítit moc útulně :-) Když jsme ji sestavovali, vypadalo to, že už za ní budu muset zůstat na vždy, že už nikdy nevylezu. Také mi přibyl nový stojan na šaty (hurá, mohu pořizovat další) a nový vozíček pro odkládání foťáku během focení. Takže ho už snad nebudu při focení hledat. Doufejme. A jako poslední novinka budou zítra snad nové poličky na vaše fotografie.

Je toho celkem dost. A já se stále divím, z čeho jsem unavená. Není to pouze moje zásluha, velký podíl na všem mají i další lidé, za což jim jsem nesmírně vděčná.

Foto už je staršího data. Ale je mé oblíbené.


Populární příspěvky z tohoto blogu

STUDIOVÝ PORTRÉT

Studiový portrét je výzva. Není jen o zaostření a následném cvaknutí spouště. Je třeba se "napojit" na osobu, kterou fotografujete, ať už je to dítě nebo dospělá osoba. Pokud k tomu nedojde, tak není možné vytvořit skutečný a důvěrný obraz osoby, která se nachází před Vaším objektivem.

Ve skutečnosti, je portrétní fotografická schůzka ve studiu zkouškou Vaší schopnosti fotografovat. Ve foto studiu jste pouze Vy a Váš model. Není tam žádné rozptýlení. A je zcela na schopnostech fotografa, zda v tomto "vakuu" dokáže něco vytvořit.

Mým cílem je, aby mé fotografie byly emotivní. Aby v divákovi vyvolávaly různé pocity a emoce a přinutily ho se nad fotkou zamyslet. Nejedná se o umění, které se bude líbit každému. Ale těm, kteří se dokáží do tohoto stylu vcítit, přinesou mé fotografie nejen vnější obraz fotografované osoby, ale i hlubší pohled do její duše. Podstatu, která je skryta za úsměvem.

(Klasické "usměvavé" fotografie umím vytvořit a vytvářím také. Ty vá…

CO VŠECHNO OBSAHUJE VAŠE FOTOGRAFOVÁNÍ U MNE?

Často a ráda si povídám o tom, co všechno obsahuje fotografování, které si u mne lidé objednají. Výsledkem nejsou totiž jen fotografie. Celé focení je i krásný zážitek, na který lidé rádi vzpomínají. A zatím každý, přestože na začátku říkal, že se fotí nerad, odcházel s tím, že si focení užil. Což mne moc těší.

A co vše tedy můžete během svého fotografování očekávat?
Krok č.1: Přípravnou konzultaci Zvu Vás ke mne do studia v Plzni na bezplatnou konzultaci a ukázku studia. Ukážu vám prostředí, ve kterém se budete fotit, můžete si prohlédnout oblečení, které je ve studiu k dispozici k zapůjčení, prohlédnout a osahat si krásné a kvalitní produkty, které nabízím a také probereme podrobnosti focení, které byste si přáli. Ani pro proběhnutí této schůzky nemáte povinnost si focení zarezervovat. Ale pokud se rozhodnete, že byste se u mne chtěli nechat vyfotografovat, velice ráda s Vámi vyberu datum, které Vám vyhovuje. Konzultaci je možné samozřejmě provést i po telefonu.
Krok č.2: Naplánování…

PŘÍBĚH O RADOSTI Z FOTOGRAFIÍ

Představte si ten pocit... Odcházíte z fotostudia a přes rameno máte tašku. Jsou v ní fotky. Vaše portréty. Jdete po ulici. Lidé, které potkáváte nemají nejmenší tušení, co si v tašce nesete. A vás to přitom naplňuje krásným pocitem spokojenosti. Zatím je to takové malé tajemství. Nesete si ho domů a víte o něm jenom vy.


Cestou ještě skočíte rychle do krámu něco nakoupit. Ale jen rychlý nákup. Nechcete se zdržovat, protože už se těšíte domů. Až si v klidu sednete a fotky si znovu prohlédnete. Důkladně. A pomalu. Ani se vám totiž nechce uvěřit, že ten krásný pocit, který v sobě máte, je opravdový. Že by pár fotek mělo takovouhle sílu? Rohlíky do tašky dáte velmi opatrně. Hned vedle si přece nesete svůj poklad. Nesmí se mu nic stát.

Možná jedete autem. Taška s fotkami leží na sedadle spolujezdce. Když stojíte na červené, je to tak lákavé. Teď je přece chvilku čas. Chcete se jen rychle mrknout. Letmo se podívat a posílit ještě trochu víc ten pocit spokojenosti. Radosti. Těšení se. Ale už…