Přeskočit na hlavní obsah

DŮVODY, PROČ FOTOGRAFOVAT NÁCTILETÉ

Je zvykem nechávat své děti fotografovat. Rodiče pořizují newborn fotografie miminka pár dnů po narození. Nejčastěji se pak děti fotí u příležitosti prvních narozenin. Dále pak přijde případně ještě focení ve dvou či třech letech. Pak už to většina rodičů ponechá na školkových a školních fotografech (kde na základě několika vlastních zkušeností mohu říci, podmínky pro focení nejsou vůbec ideální). A po ukončení základní školy se již fotí málokdo.


Čím to je? Možná, že ve stále se zrychlujícím proudu života a různých povinností na focení zapomeneme nebo ho stále odkládáme. Nebo možná děti spolu s dospíváním začnou sami o sobě pochybovat a fotit se nechtějí. Je to ale velká škoda. Jednou by fotografie z tohoto období měli pro děti velkou cenu. Stejnou, jako fotografie z období, kdy byly ještě miminka a batolata. Možná i větší, protože v tomto věku vnímají svět již naplno a vše si uvědomují a pamatují.

Roky dospívání přinášejí mnoho úžasných, významných, krásných ale i méně krásných zkušeností. Všichni jsme tam jednou byli a prožívali to a víme, že to nemusí být zrovna jednoduché. Myslím si, že milníky v tomto období jsou stejně důležité jako ty z časného dětského věku a stojí za to mít památku v podobě krásných portrétů i na tento čas.

Ráda tuto věkovou skupinu fotografuji. V dětské tváři již můžeme vidět dospělejší rysy a nezávislou osobnost, s vlastním názorem. Focení nám poskytne nejen krásné vzpomínky, ale důležitá je i plná pozornost, kterou tím dospívajícímu dítěti poskytneme.

Zde jsou mé hlavní důvody, proč fotit náctileté a proč toto focení všem doporučuji:
- velice dobře při focení spolupracují, bývá snadné s nimi komunikovat a při focení je nasměrovat
- užívají si pozornost, kterou tímto dostanou
- mají šanci zazářit a ukázat své skutečné já
- uvidí, že na fotkách mohou vypadat hezky. Pokud si toho běžně vědomi nejsou, může jim to výrazně vylepšit jejich sebevědomí.
- skoro všichni se fotí rádi
- i okamžiky v období dospívání jsou důležité a stojí za to je na fotografiích zachytit

Zastavte se na okamžik i během těchto let a udělejte si čas na focení. Slibuji Vám, že jednou za to budete moc rádi..

Populární příspěvky z tohoto blogu

STUDIOVÝ PORTRÉT

Studiový portrét je výzva. Není jen o zaostření a následném cvaknutí spouště. Je třeba se "napojit" na osobu, kterou fotografujete, ať už je to dítě nebo dospělá osoba. Pokud k tomu nedojde, tak není možné vytvořit skutečný a důvěrný obraz osoby, která se nachází před Vaším objektivem.

Ve skutečnosti, je portrétní fotografická schůzka ve studiu zkouškou Vaší schopnosti fotografovat. Ve foto studiu jste pouze Vy a Váš model. Není tam žádné rozptýlení. A je zcela na schopnostech fotografa, zda v tomto "vakuu" dokáže něco vytvořit.

Mým cílem je, aby mé fotografie byly emotivní. Aby v divákovi vyvolávaly různé pocity a emoce a přinutily ho se nad fotkou zamyslet. Nejedná se o umění, které se bude líbit každému. Ale těm, kteří se dokáží do tohoto stylu vcítit, přinesou mé fotografie nejen vnější obraz fotografované osoby, ale i hlubší pohled do její duše. Podstatu, která je skryta za úsměvem.

(Klasické "usměvavé" fotografie umím vytvořit a vytvářím také. Ty vá…

CO VŠECHNO OBSAHUJE VAŠE FOTOGRAFOVÁNÍ U MNE?

Často a ráda si povídám o tom, co všechno obsahuje fotografování, které si u mne lidé objednají. Výsledkem nejsou totiž jen fotografie. Celé focení je i krásný zážitek, na který lidé rádi vzpomínají. A zatím každý, přestože na začátku říkal, že se fotí nerad, odcházel s tím, že si focení užil. Což mne moc těší.

A co vše tedy můžete během svého fotografování očekávat?
Krok č.1: Přípravnou konzultaci Zvu Vás ke mne do studia v Plzni na bezplatnou konzultaci a ukázku studia. Ukážu vám prostředí, ve kterém se budete fotit, můžete si prohlédnout oblečení, které je ve studiu k dispozici k zapůjčení, prohlédnout a osahat si krásné a kvalitní produkty, které nabízím a také probereme podrobnosti focení, které byste si přáli. Ani pro proběhnutí této schůzky nemáte povinnost si focení zarezervovat. Ale pokud se rozhodnete, že byste se u mne chtěli nechat vyfotografovat, velice ráda s Vámi vyberu datum, které Vám vyhovuje. Konzultaci je možné samozřejmě provést i po telefonu.
Krok č.2: Naplánování…

PŘÍBĚH O RADOSTI Z FOTOGRAFIÍ

Představte si ten pocit... Odcházíte z fotostudia a přes rameno máte tašku. Jsou v ní fotky. Vaše portréty. Jdete po ulici. Lidé, které potkáváte nemají nejmenší tušení, co si v tašce nesete. A vás to přitom naplňuje krásným pocitem spokojenosti. Zatím je to takové malé tajemství. Nesete si ho domů a víte o něm jenom vy.


Cestou ještě skočíte rychle do krámu něco nakoupit. Ale jen rychlý nákup. Nechcete se zdržovat, protože už se těšíte domů. Až si v klidu sednete a fotky si znovu prohlédnete. Důkladně. A pomalu. Ani se vám totiž nechce uvěřit, že ten krásný pocit, který v sobě máte, je opravdový. Že by pár fotek mělo takovouhle sílu? Rohlíky do tašky dáte velmi opatrně. Hned vedle si přece nesete svůj poklad. Nesmí se mu nic stát.

Možná jedete autem. Taška s fotkami leží na sedadle spolujezdce. Když stojíte na červené, je to tak lákavé. Teď je přece chvilku čas. Chcete se jen rychle mrknout. Letmo se podívat a posílit ještě trochu víc ten pocit spokojenosti. Radosti. Těšení se. Ale už…