Přeskočit na hlavní obsah

BYLI JSTE S FOTOGRAFOVÁNÍM SPOKOJENI?

Jaké jsou dojmy zákazníků z portrétního fotografování v mém fotostudiu? Líbilo se jim focení? Bylo něco, z čeho měli třeba strach? Odpovědi na tyto a další otázky jedné zákaznice, kterou jsem nedávno měla příležitost fotografovat, si můžete přečíst v tomto článku.OTÁZKA č.1: Měla jste před focením nějaké obavy? Potvrdily se? Pokud ne, událo se místo toho něco jiného?

Před focením jsem měla obavy ohledně toho, zda jsem vůbec fotogenická a jestli dokážu správně následovat pokyny fotografky. Nic z toho se nepotvrdilo, protože fotografka mě díky svým zkušenostem dokázala nasměrovat tak, aby byl výsledný obraz co nejlepší a i já se sobě se na fotografiích líbila.

OTÁZKA č.2: Co se vám na focení líbilo nejvíce a proč?
Nejvíce se mi líbilo, že jsem si užila čas jen sama pro sebe a byla to ideální příležitost opustit každodenní stereotyp.

OTÁZKA  č.3: Doporučila byste focení u mne své nejlepší kamarádce? Pokud ano, co byste jí řekla?
Když bych to shrnula: Nechodíme se fotit každý den a určitě je dobré vybrat fotografa, který má ve svém portfoliu fotky, které se vám líbí a máte podobné představy. A samozřejmě věřit si sama sobě, že fotky vyjdou a věřit fotografce, že když po vás něco chce, ví co dělá :-) (fotografka je za objektivem a vidí vás v pravém světle).

A jak to vidí ostatní zákazníci? To se dozvíte zase někdy příště.


Populární příspěvky z tohoto blogu

STUDIOVÝ PORTRÉT

Studiový portrét je výzva. Není jen o zaostření a následném cvaknutí spouště. Je třeba se "napojit" na osobu, kterou fotografujete, ať už je to dítě nebo dospělá osoba. Pokud k tomu nedojde, tak není možné vytvořit skutečný a důvěrný obraz osoby, která se nachází před Vaším objektivem.

Ve skutečnosti, je portrétní fotografická schůzka ve studiu zkouškou Vaší schopnosti fotografovat. Ve foto studiu jste pouze Vy a Váš model. Není tam žádné rozptýlení. A je zcela na schopnostech fotografa, zda v tomto "vakuu" dokáže něco vytvořit.

Mým cílem je, aby mé fotografie byly emotivní. Aby v divákovi vyvolávaly různé pocity a emoce a přinutily ho se nad fotkou zamyslet. Nejedná se o umění, které se bude líbit každému. Ale těm, kteří se dokáží do tohoto stylu vcítit, přinesou mé fotografie nejen vnější obraz fotografované osoby, ale i hlubší pohled do její duše. Podstatu, která je skryta za úsměvem.

(Klasické "usměvavé" fotografie umím vytvořit a vytvářím také. Ty vá…

CO VŠECHNO OBSAHUJE VAŠE FOTOGRAFOVÁNÍ U MNE?

Často a ráda si povídám o tom, co všechno obsahuje fotografování, které si u mne lidé objednají. Výsledkem nejsou totiž jen fotografie. Celé focení je i krásný zážitek, na který lidé rádi vzpomínají. A zatím každý, přestože na začátku říkal, že se fotí nerad, odcházel s tím, že si focení užil. Což mne moc těší.

A co vše tedy můžete během svého fotografování očekávat?
Krok č.1: Přípravnou konzultaci Zvu Vás ke mne do studia v Plzni na bezplatnou konzultaci a ukázku studia. Ukážu vám prostředí, ve kterém se budete fotit, můžete si prohlédnout oblečení, které je ve studiu k dispozici k zapůjčení, prohlédnout a osahat si krásné a kvalitní produkty, které nabízím a také probereme podrobnosti focení, které byste si přáli. Ani pro proběhnutí této schůzky nemáte povinnost si focení zarezervovat. Ale pokud se rozhodnete, že byste se u mne chtěli nechat vyfotografovat, velice ráda s Vámi vyberu datum, které Vám vyhovuje. Konzultaci je možné samozřejmě provést i po telefonu.
Krok č.2: Naplánování…

PŘÍBĚH O RADOSTI Z FOTOGRAFIÍ

Představte si ten pocit... Odcházíte z fotostudia a přes rameno máte tašku. Jsou v ní fotky. Vaše portréty. Jdete po ulici. Lidé, které potkáváte nemají nejmenší tušení, co si v tašce nesete. A vás to přitom naplňuje krásným pocitem spokojenosti. Zatím je to takové malé tajemství. Nesete si ho domů a víte o něm jenom vy.


Cestou ještě skočíte rychle do krámu něco nakoupit. Ale jen rychlý nákup. Nechcete se zdržovat, protože už se těšíte domů. Až si v klidu sednete a fotky si znovu prohlédnete. Důkladně. A pomalu. Ani se vám totiž nechce uvěřit, že ten krásný pocit, který v sobě máte, je opravdový. Že by pár fotek mělo takovouhle sílu? Rohlíky do tašky dáte velmi opatrně. Hned vedle si přece nesete svůj poklad. Nesmí se mu nic stát.

Možná jedete autem. Taška s fotkami leží na sedadle spolujezdce. Když stojíte na červené, je to tak lákavé. Teď je přece chvilku čas. Chcete se jen rychle mrknout. Letmo se podívat a posílit ještě trochu víc ten pocit spokojenosti. Radosti. Těšení se. Ale už…