Přeskočit na hlavní obsah

BUSINESS PORTRÉT

Velice ráda vytvářím fotografie, které pomáhají lidem propagovat jejich podnikání a práci, kterou dělají s láskou a zápalem. Je to pro mne pocta, když mi dají svoji důvěru, že společně vytvoříme to pravé, co osloví jejich publikum a posune jejich práci tím správným směrem.


Většinou jde o portrétní fotografie, kterými se lidé prezentují. Příležitostně ale vytvářím i fotografie interiérů nebo produktů. A prezentovat se je i možné reportážními fotografiemi z firemních akcí, které oživí příspěvky na vašem Facebooku i Instagramu.

Možností je tedy spousty. Nejzajímavější v této oblasti ale pro mne je vytváření kontaktů s novými lidmi, jejich poznávání, dovídání se zajímavostí z jejich oboru. S využitím všech těchto nových poznatků se snažím následně vytvořit fotografie, které jim pomohou na jejich profesní cestě.

Minulý týden jsem vytvářela profesní portrétní fotografie pro paní Taťánu Hyťhovou, majitelku v Plzni vyhlášeného obchodu Dům látek. Už samotný název napovídá, že se jedná o obchod s látkami a galanterií. Fotografovala jsem i interiér prodejny. Hlavním důvodem k focení byla publikace Výjimečné ženy v regionu Plzeň. Paní Hyťhová je jednou z žen, o kterých tato publikace pojednává.

Paní Taťána Hyťhová o sobě říká, že již od dětství byla " hadrnice". Šila na panenky, vyráběla různé doplňky Čili volba byla celkem jasná, po studiu oděvní průmyslové školy v Praze působila v oděvnictví. Její nynější obchod navštěvovala hojně již jako zákaznice a ráda tam nakupovala látky. Proto byla velmi šťastná, když se jí podařilo obchod získat. A dodnes je velice ráda, že může obchod řídit a působit tam.

Má ráda design, barvy, tvary, nové věci, a proto i v obchodě pořád doplňuje a rozšiřuje nabídku i služby pro zákazníky. Více než 100letá tradice tohoto obchodu velmi  zavazuje a zároveň povzbuzuje k vymýšlení dalších aktivit. Lidé již obchod Dům látek berou jako trvalou součást centra města Plzně, pro ně tam prostě vždycky byl a bude.

Sortiment obchodu Dům látek, obchodu s již více než 100 letou tradicí si můžete prohlédnout zde.


Populární příspěvky z tohoto blogu

STUDIOVÝ PORTRÉT

Studiový portrét je výzva. Není jen o zaostření a následném cvaknutí spouště. Je třeba se "napojit" na osobu, kterou fotografujete, ať už je to dítě nebo dospělá osoba. Pokud k tomu nedojde, tak není možné vytvořit skutečný a důvěrný obraz osoby, která se nachází před Vaším objektivem.

Ve skutečnosti, je portrétní fotografická schůzka ve studiu zkouškou Vaší schopnosti fotografovat. Ve foto studiu jste pouze Vy a Váš model. Není tam žádné rozptýlení. A je zcela na schopnostech fotografa, zda v tomto "vakuu" dokáže něco vytvořit.

Mým cílem je, aby mé fotografie byly emotivní. Aby v divákovi vyvolávaly různé pocity a emoce a přinutily ho se nad fotkou zamyslet. Nejedná se o umění, které se bude líbit každému. Ale těm, kteří se dokáží do tohoto stylu vcítit, přinesou mé fotografie nejen vnější obraz fotografované osoby, ale i hlubší pohled do její duše. Podstatu, která je skryta za úsměvem.

(Klasické "usměvavé" fotografie umím vytvořit a vytvářím také. Ty vá…

CO VŠECHNO OBSAHUJE VAŠE FOTOGRAFOVÁNÍ U MNE?

Často a ráda si povídám o tom, co všechno obsahuje fotografování, které si u mne lidé objednají. Výsledkem nejsou totiž jen fotografie. Celé focení je i krásný zážitek, na který lidé rádi vzpomínají. A zatím každý, přestože na začátku říkal, že se fotí nerad, odcházel s tím, že si focení užil. Což mne moc těší.

A co vše tedy můžete během svého fotografování očekávat?
Krok č.1: Přípravnou konzultaci Zvu Vás ke mne do studia v Plzni na bezplatnou konzultaci a ukázku studia. Ukážu vám prostředí, ve kterém se budete fotit, můžete si prohlédnout oblečení, které je ve studiu k dispozici k zapůjčení, prohlédnout a osahat si krásné a kvalitní produkty, které nabízím a také probereme podrobnosti focení, které byste si přáli. Ani pro proběhnutí této schůzky nemáte povinnost si focení zarezervovat. Ale pokud se rozhodnete, že byste se u mne chtěli nechat vyfotografovat, velice ráda s Vámi vyberu datum, které Vám vyhovuje. Konzultaci je možné samozřejmě provést i po telefonu.
Krok č.2: Naplánování…

PŘÍBĚH O RADOSTI Z FOTOGRAFIÍ

Představte si ten pocit... Odcházíte z fotostudia a přes rameno máte tašku. Jsou v ní fotky. Vaše portréty. Jdete po ulici. Lidé, které potkáváte nemají nejmenší tušení, co si v tašce nesete. A vás to přitom naplňuje krásným pocitem spokojenosti. Zatím je to takové malé tajemství. Nesete si ho domů a víte o něm jenom vy.


Cestou ještě skočíte rychle do krámu něco nakoupit. Ale jen rychlý nákup. Nechcete se zdržovat, protože už se těšíte domů. Až si v klidu sednete a fotky si znovu prohlédnete. Důkladně. A pomalu. Ani se vám totiž nechce uvěřit, že ten krásný pocit, který v sobě máte, je opravdový. Že by pár fotek mělo takovouhle sílu? Rohlíky do tašky dáte velmi opatrně. Hned vedle si přece nesete svůj poklad. Nesmí se mu nic stát.

Možná jedete autem. Taška s fotkami leží na sedadle spolujezdce. Když stojíte na červené, je to tak lákavé. Teď je přece chvilku čas. Chcete se jen rychle mrknout. Letmo se podívat a posílit ještě trochu víc ten pocit spokojenosti. Radosti. Těšení se. Ale už…