Přeskočit na hlavní obsah

CO VŠECHNO OBSAHUJE VAŠE FOTOGRAFOVÁNÍ U MNE?

Často a ráda si povídám o tom, co všechno obsahuje fotografování, které si u mne lidé objednají. Výsledkem nejsou totiž jen fotografie. Celé focení je i krásný zážitek, na který lidé rádi vzpomínají. A zatím každý, přestože na začátku říkal, že se fotí nerad, odcházel s tím, že si focení užil. Což mne moc těší.


A co vše tedy můžete během svého fotografování očekávat?

Krok č.1: Přípravnou konzultaci
Zvu Vás ke mne do studia v Plzni na bezplatnou konzultaci a ukázku studia. Ukážu vám prostředí, ve kterém se budete fotit, můžete si prohlédnout oblečení, které je ve studiu k dispozici k zapůjčení, prohlédnout a osahat si krásné a kvalitní produkty, které nabízím a také probereme podrobnosti focení, které byste si přáli. Ani pro proběhnutí této schůzky nemáte povinnost si focení zarezervovat. Ale pokud se rozhodnete, že byste se u mne chtěli nechat vyfotografovat, velice ráda s Vámi vyberu datum, které Vám vyhovuje. Konzultaci je možné samozřejmě provést i po telefonu.

Krok č.2: Naplánování Vaší fotografické schůzky
Fotografická schůzka je schůzka, při které probíhá Vaše focení. Pro dospělé focení doporučuji začít dopoledne mezi 9 až 10 hodinou. Chcete přece na fotografiích vypadat skvěle. Není proto dobré pospíchat na focení rovnou z práce a stihnout se v jeden den všechno stihnout. Portrétní fotografie si lidé většinou nechávají dělat pouze párkárt za život. Vyplatí se tedy domluvit si na Váš velký den volno. Fotografování dětí může začít i později, ale nedoporučuji začít déle než ve 14 hodin. 

Krok č.3: Doladění detailů Vašeho focení
Většinou včas před focením znovu probereme Vaše přání, jak byste se chtěli nechat fotit. Projdeme různé druhy fotografií, abychom zjistili, které Vás nejvíce oslovují. V závislosti na tom naplánujeme oblečení, jehož výběru doporučuji věnovat velkou pozornost. Velkou měrou se totiž podílí na výsledku fotografování. S výběrem Vám ráda pomohu, případně doporučím varianty dostupné u mne ve studiu. Také Vám zašlu svého on-line průvodce fotografováním, který Vám s přípravami na focení a rozhodováním pomůže.

Krok č. 4: Vaše focení!
Po Vašem příchodu do studia pomalu projdeme opět připravené oblečení, a projdeme jednotlivé styly focení, které daný den vytvoříme. Focení vždy probíhá v poklidné a přátelské atmosféře. Ráda Vám nabídnu vybrané nápoje. Pokud jsou součástí focení služby profesionální vizážistky, začneme s líčením a úpravou vlasů. Tato část trvá hodinu až hodinu a půl, v závislosti na náročnosti úprav. Poté, co schválíte Vaše nalíčení a účes, začneme pomalu fotit. Pomohu Vám, abyste se před kamerou cítili bezpečně a pohodlně. Povedu Vás focením krok za krokem a pomohu Vám s pózováním. Určitě se i hodně nasmějeme a věřím, že tento den bude patřit mezi Vaše pěkné vzpomínky.

Krok č. 5: Výběr fotografií
Zhruba do dvou týdnu po skončení Vašeho fotografování Vás opět pozvu k sobě do studia. Prohlédnete si Vaše fotografie. Budou již upravené a vytištěné, vystavené ve Vaši soukromé galerii u mne ve studiu. Ceny fotografií v ceně fotografické schůzky zahrnuty nejsou, hradí se zvlášť. To, které se Vám líbí a které se rozhodnete koupit, závisí zcela na Vašem rozhodnutí. 

Pokud zvažujete portrétní fotografování u mne, budu moc ráda, když mne kontaktujete na telefonním čísle +420 607 392 911 nebo na e-mailu gabriela@chocophoto.cz. Každé focení je plně přizpůsobeno Vašim přáním a představám. 

Populární příspěvky z tohoto blogu

STUDIOVÝ PORTRÉT

Studiový portrét je výzva. Není jen o zaostření a následném cvaknutí spouště. Je třeba se "napojit" na osobu, kterou fotografujete, ať už je to dítě nebo dospělá osoba. Pokud k tomu nedojde, tak není možné vytvořit skutečný a důvěrný obraz osoby, která se nachází před Vaším objektivem.

Ve skutečnosti, je portrétní fotografická schůzka ve studiu zkouškou Vaší schopnosti fotografovat. Ve foto studiu jste pouze Vy a Váš model. Není tam žádné rozptýlení. A je zcela na schopnostech fotografa, zda v tomto "vakuu" dokáže něco vytvořit.

Mým cílem je, aby mé fotografie byly emotivní. Aby v divákovi vyvolávaly různé pocity a emoce a přinutily ho se nad fotkou zamyslet. Nejedná se o umění, které se bude líbit každému. Ale těm, kteří se dokáží do tohoto stylu vcítit, přinesou mé fotografie nejen vnější obraz fotografované osoby, ale i hlubší pohled do její duše. Podstatu, která je skryta za úsměvem.

(Klasické "usměvavé" fotografie umím vytvořit a vytvářím také. Ty vá…

PŘÍBĚH O RADOSTI Z FOTOGRAFIÍ

Představte si ten pocit... Odcházíte z fotostudia a přes rameno máte tašku. Jsou v ní fotky. Vaše portréty. Jdete po ulici. Lidé, které potkáváte nemají nejmenší tušení, co si v tašce nesete. A vás to přitom naplňuje krásným pocitem spokojenosti. Zatím je to takové malé tajemství. Nesete si ho domů a víte o něm jenom vy.


Cestou ještě skočíte rychle do krámu něco nakoupit. Ale jen rychlý nákup. Nechcete se zdržovat, protože už se těšíte domů. Až si v klidu sednete a fotky si znovu prohlédnete. Důkladně. A pomalu. Ani se vám totiž nechce uvěřit, že ten krásný pocit, který v sobě máte, je opravdový. Že by pár fotek mělo takovouhle sílu? Rohlíky do tašky dáte velmi opatrně. Hned vedle si přece nesete svůj poklad. Nesmí se mu nic stát.

Možná jedete autem. Taška s fotkami leží na sedadle spolujezdce. Když stojíte na červené, je to tak lákavé. Teď je přece chvilku čas. Chcete se jen rychle mrknout. Letmo se podívat a posílit ještě trochu víc ten pocit spokojenosti. Radosti. Těšení se. Ale už…